Slavíme vítězství

Naše škola získala 1. místo v soutěži Očima termokamery, kterou organizuje výzkumné centrum Nové technologie Západočeské univerzity v Plzni. Cílem soutěže bylo zachytit nejzajímavější experimenty s termokamerou. Na projektu náš soutěžní tým, který se jmenoval Kuchaři z Mozartky, pracoval od října. Jak název týmu napovídá, naše experimenty se odehrávaly v kuchyni. Pomocí termokamery jsme pozorovali var kapaliny, ohřev potravin v mikrovlnné troubě a zdroj tepla u indukčního vařiče. Naše škola za toto prvenství získala peněžní poukaz v hodnotě 9 000 Kč. Za tyto peníze jsme koupili dárky pro soutěžní tým a pomůcky do výuky fyziky i pracovních činností – reproduktor, indukční vařič, pánve, sluchátka, podložku pod myš, powerbanku a náramek. Ve středu 26. června proběhlo předání těchto cen v ředitelně školy. Děkujeme všem, kteří se na projektu podíleli.